Blog

En İyi 5 Beyoğlu Meyhaneleri!

En İyi 5 Beyoğlu Meyhaneleri!

İstanbul Beyoğlu Meyhaneleri içerisinde en sevilen ve en çok tercih edilen meyhaneleri sizler için bu yazımızda derledik. Haydi sizde bu eşsiz lezzetleri denemek için bizim ile bir yolculuğa çıkın!

Balıkçı Kemal’in Yeri
Balıkçı Kemal’in Yeri

Karaköy, şüphesiz İstanbul’un en popüler turistik semtlerinden biridir. İlçenin en sevilen ve sevilen fakir balıkçılarından biri de Balıkçı Kemalin Yeri’dir. 30 yılı aşkın bir süredir popüler olmasının nedeni, ev sıcaklığındaki atmosferidir. Balıkçı Kemalin Yeri’nde mevsimlik tezgahlardan taze balık seçip tecrübeli ellere hazırlatabilirsiniz.

Burası Karaköy’ün leziz mezeleri, salataları ve tarihi dokusuyla keyifli bir yemek için enfes bir deniz ürünleri restoranı. Ne zaman gelirseniz gelin, müdavimlerin masa koltuklarını görebilirsiniz. Hatta Balıkçı Kemal’in Yeri’nin müdavimi olacak kadar eğleneceksiniz.

Sizi İstanbul sokaklarından ege sahillerine getiren bir havası olduğunuda söylemek gerek…

Rakı ve balık yerken biraz temiz hava almak isterseniz Balıkçı Kemal’in Yeri’nin teras alanı da bulunuyor. İstanbul’un büyüleyici manzarası karşısında deniz manzaralı bir masada rakı ve biranızı yudumlarken balıkların en lezzetli çeşitlerini tadın. Daha da iyisi, Balıkçı Kemal`in Yeri Karaköy gibi popüler bir bölgede olmasına rağmen diğer balıkçılardan çok daha ucuz.

2-Aret’in Yeri

Beyoğlu Meyhaneleri

Aret’in Yeri
Aret’in Yeri

Bu değerli firma sektörde 10 yıl sonra kendi meyhanesini açmanın mutluluğunu yaşamaktadır.
Meyhanelerde güzel müzikler eşliğinde kolay sohbetlerle kadim kültürleri yaşatmayı hedefliyoruz. Güzel mimarisi, lezzetli menüsü ve güler yüzlü çalışma ortamı ile Beyoğlu’na mükemmel bir mola.

İşletmenin ana motivasyonu, misafirlerin kendilerini evlerinde arkadaş gibi rahat hissetmeleri, lezzetli ürünleri tatmaları ve mutlu bir şekilde evden ayrılmalarıdır.

Başka bir deyişle, sizi evine davet eden bir arkadaşınıza nasıl hoş geldiniz derseniz, onlar da size aynı şekilde davranmaya çalışıyorlar, diye ekliyorlar.

Bu harika meyhaneyi bir hafta sonu denemekten zarar gelmez.

3-Müşterek Meyhane

Beyoğlu Meyhaneleri

Müşterek Meyhane
Müşterek Meyhane

Beyoğlu meyhanelerinde en yeni mekanlardan biri olan Müşterek, Sade bir atmosferde meyhane havası solumanızı sağlayan özel bir işletme olarak karşımızı çıkıyor.

Klasik meyhane mezelerinin yanı sıra Beyoğlu’nda ve hatta çoğu meyhanede daha az rastlanan sakatat ızgaraya da dikkat çekiliyor. Pırasa, kalp, böbrek ve koç yumurtası gibi ızgara sakatatlar özleyenler için özenle hazırlanıyor.

İstiklal Caddesi’nin en işlek sokaklarında biri olan Mis Sokak içerisinde bulunan meyhanenin tuvalet duvarları rakı ansiklopedisi ile kaplı.

Yeni ama eski meyhane geleneklerini yaşatmayı amaçlayan mekan, genç misafirlere bu kültürü yaşama fırsatı sunuyor.

4- Ney’le Mey’le Meyhane

Beyoğlu Meyhaneleri

Ney'le Mey'le Meyhane
Ney’le Mey’le Meyhane

Kıymetli ismini Can Yücel’in Neyzen Tevfik için yazdığı bir şiirden alan NEYle MEYle, Nevizade Caddesi’ndeki en eski meyhanelerden biri ve kendisini MEYHANE olarak ilk tanımlayanlardan biri…

Açık ve kapalı oturma alanlarından oluşan mekan, değerli misafirlerine deneysel hatta devrimsel sayılabilecek lezzetler ile günlük tatlar ve geleneksel lezzetler sunuyorlar.

Sıcak ve samimi ortamını enfes tatlarla buluşturan, yıllardır bilinen ve beğenilen klasik bir mekan bu kıymetli işletme misafirlerine gerçekten çok önem veren bir yapıya sahip.

Hiçbir zaman sadece meyhane olma arzusuyla hareket etmeyen ve edebi bir ruhu içince barındıran bu güzel işletmeyi denemenizi tavsiye ediyoruz.

5-Cumhuriyet Meyhanesi

Beyoğlu Meyhaneleri

Cumhuriyet Meyhanesi
Cumhuriyet Meyhanesi

Cumhuriyet Meyhanesi’nin kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Ancak 1923 yılında, o dönemde var olan birçok işletme gibi “Cumhuriyet” adını aldığı için Cumhuriyet Meyhanesi’nin resmi kuruluş tarihi 1923’tür.

Cumhuriyet Meyhanesi’ni bir dönem rumlar işletmiş ama kim oldukları tam olarak bilinmiyormuş. O zamandan beri Cumhuriyet Meyhanesi birçok kez sahip değiştirmiş. 1940’larda Koço Efanduli adında bir işletmeci Cumhuriyet Meyhanesi’ni işletmeye başladı.

Koç Bey, Cumhuriyet Meyhanesi’nin ilk zamanlarında oluşturduğu çizgileri koruması ile çok önemli bir karar almıştır. Cumhuriyet Meyhanesi üç katlıdır. En üstte günlük bölümler var. Her gün 100 çeşit meze hazırlanır. Servisteki üç garsona da Ali denir. Bu yüzden Üç Ali olarak anılırlar ve 40 yıldır Cumhuriyet Tavernasında çalışırlar.

Hatta şair Eche Ayhan’ın “Üç Alice” şiirine konu olmuştur. Edebi, tarihi bir ilham kaynağı ortamı sunun bu kıymetli işletme yurt dışında
bile fazlasıyla tanınmaktadır.

Belki ismini aldığı en özel özellik ise Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün üst kattaki özel masasıdır. Bu masaya 5 no’lu masa denirmiş. Ata, bu masada Kulüp Rakısı içer ve beyaz leblebi yermiş. Ata’nın anısına her 10 Kasım’da onun masasını süslüyor ve müşterilere beyaz leblebi ikram etmeye devam ediyorlar.

Eğer sizlerde bu kadar güzel Beyoğlu meyhanelerinde randevu yaptırmak için hızlı bir yöntem arıyorsanız, Tıklarandevu sizin için mükemmel bir seçim.

Son Gönderiler

Bir cevap yazın