Blog

İyi Bir Plastik Cerrahın 11 Özelliği!

İyi Bir Plastik Cerrahın 11 Özelliği!

Estetik cerrahinin vücudunuzun tamamen memnun olmadığınız kısımlarını düzeltmenin, görünümünüzü iyileştirmenin ve özgüveninizi artırmanın harika bir yolu olduğu düşünülürse, bu sayı şaşırtıcı değil. Plastik cerrahi prosedürleri, liposuction ve burun işleri gibi büyük ameliyatlardan enjekte edilebilirler gibi minimal invaziv ve cerrahi olmayan prosedürlere kadar uzanır.

Tüm tıbbi prosedürlerin potansiyel riskleri olmasına rağmen, plastik cerrahi çok yaygındır. Bununla birlikte, almayı düşündüğünüz prosedür ne olursa olsun en iyi sonuçları almanın anahtarı doğru plastik cerrahı bulmaktır.

Yani, bir plastik cerrah ararken hangi özelliklere bakmanız gerektiğini merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz. Her büyük plastik cerrahın sahip olduğu en iyi 11 özellik için okumaya devam edin.

1. Kaliteli Bir Plastik Cerrah İyi Eğitimlidir

Herhangi bir ameliyat veya tıbbi prosedüre girmeden önce, cerrahınızın uygun eğitimi aldığından emin olmalısınız. Tüm doktorların kendi eyaletlerinde doktorluk yapmak için lisans almaları gerekmektedir. Muhtemelen bildiğiniz gibi, tüm doktorların tıp lisanslarını alabilmeleri için yoğun bir eğitimden geçmeleri gerekir.

Ancak kurul sertifikası, doktorların atmayı seçebilecekleri ekstra bir adımdır. Yasal bir gereklilik değildir.

Bir doktor kurul onaylı olduğunda, daha yüksek bir standartta tutulurlar. Sertifika, uzmanlık alanlarında mutlak uzmanlar oldukları anlamına gelmez, aynı zamanda doktor olarak becerilerini geliştirmeye yönelik sürekli çalışmalarını sağlar.

Plastik cerrahınız kurul onaylıysa, bu, daha yüksek standartlarda tutulacaklarını seçtikleri ve anladıkları anlamına gelir. Bu nedenle, plastik cerrahınızın kurul onaylı olduğunu bilmek, harika (ve çok nitelikli) ellerde olduğunuzu bilmenin size huzur vermesini sağlayacaktır.

2. Kaliteli Bir Cerrah Deneyimlidir

Birçok cerrah bazı alanlarda diğerlerine göre uzmandır ve bunu tartışmak, ameliyatınızı gerçekleştirmesi için belirli bir doktoru seçme konusunda kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Bir tıp lisansına sahip olarak ve kurul onaylı olarak, bir cerrahın ne yaptığını bildiğini bilmenin huzurunu yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte, birinci sınıf bir plastik cerrah, ilgilendiğiniz cerrahi için en iyi sağlayıcı olduklarını göstermek için her zaman yukarıda ve öteye gitmeye çalışacaktır.

Deneyim seviyeleri hakkında bir fikir edinmek için aşağıdaki gibi sorular sormalısınız:

Kaç yıllık tecrüben var?
Bu ameliyatı/işlemi kaç kez gerçekleştirdiniz?
Genellikle yılda kaç ameliyat yapıyorsunuz?
Herhangi bir tıbbi prosedürde şeffaflık, kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlamanın anahtarıdır. Bu nedenle, potansiyel bir plastik cerrahla görüşürken daima deneyimlerini sorun; kaliteli bir profesyonel, içinizin rahat etmesi için ihtiyacınız olan tüm yanıtları size vermekten her zaman mutluluk duyacaktır!

3. Kaliteli Bir Cerrah Profesyoneldir

Herhangi bir tıbbi prosedür almak çok endişe verici olabilir. Çoğu pratisyen hekim bunu bilir ve kaliteli cerrahlar, kendinizi daha rahat hissetmeniz için her zaman en profesyonel şekilde hareket eder.

Tabii ki, profesyonel olmak aynı zamanda cerrahınızın hekimlik yapmak için gerekli olan tüm kural ve düzenlemelere bağlı kalacağı anlamına gelir. Ayrıca, profesyonel bir hasta/doktor ilişkisine sahip olmak için her zaman sınırlar oluşturacak ve sürdüreceklerdir.

Bununla birlikte, üst düzey bir plastik cerrah, kendisini profesyonel olarak kabul eden birçok başka özelliğe sahip olacaktır. Örneğin:

Profesyonel bir doktor sadece alanında uzman olmakla kalmayacak, aynı zamanda saygılı, kibar ve vicdanlı olacaktır.
Ayrıca iyi dinleyiciler ve harika iletişimciler olacaklar.
Profesyonel bir doktor da size yeterince zaman ayırarak gereken ilgiyi görmenizi sağlayacaktır.
Son olarak, profesyonel olmak aynı zamanda sınavlarını eksiksiz yapacakları anlamına da gelir. Tüm süreç boyunca ihtiyaç duyduğunuz ve hak ettiğiniz profesyonel ilgiyi gördüğünüzü hissetmeniz için güçlü bir iletişim hattı kuracaklar.

4. Kaliteli Bir Plastik Cerrah Güvenli Bir Ortam Sağlar

Doktorunuz tüm plastik cerrahi yolculuğunuz boyunca size temiz ve güvenli bir ortam sunabilmelidir. Temiz ve sanitize edilmiş bir ofiste konsültasyonlardan ameliyatı akredite bir cerrahi tesiste gerçekleştirmeye kadar, temizlik ve güvenlik her zaman cerrahınızın en önemli önceliklerinden biri olarak görünmelidir.

Ayrıca, kaliteli bir cerrah her zaman ofisinin ve personelinin birinci sınıf hizmet sunmak için gereken her şeyle iyi bir şekilde donatılmasını sağlayacaktır.

Bir ameliyat veya prosedür gerçekleştirmek için potansiyel bir cerrahla görüşürken, kirli ekipman, düzensiz kayıtlar vb. konularda hiçbir zaman şüphe duymanıza gerek yoktur. Kaliteli bir cerrah her zaman tüm muayenehanesinin en yüksek standartlara uygun olmasını sağlayacaktır.

5. Kaliteli Bir Cerrah Harika Müşteri Hizmetleri Sağlar

Yardımcı olmayan insanlar tarafından karşılanmak için bir doktorun ofisine girmekten daha kötü bir şey yoktur. Kaliteli bir plastik cerrah , sabırlı ve profesyonel bir ekibe sahip olacak ve size mümkün olan en iyi hizmeti sunacaktır.

Bir doktor ekibi, tüm sorularınızı yanıtlamaktan endişelerinizi gidermeye kadar muayenehanelerinin bir uzantısıdır. Bu nedenle, kaliteli bir cerrah her zaman sizi rahat hissettirmek, duymak, anlamak ve önemsenmek için çabalayan harika insanlarla çevrili olacaktır.

Bu, tüm estetik cerrahi yolculuğunuz boyunca aldığınız müşteri veya hasta hizmetlerini içerir. İlk konsültasyonunuza girdiğiniz andan taburcu olduğunuz ana kadar, kaliteli bir cerrah her zaman mümkün olan en iyi bakımı almanızı sağlayacaktır.

6. Kaliteli Bir Cerrah Tüm Sorularınızı Yanıtlar

Yaklaşan prosedürünüz hakkında biraz araştırma yapmış olsanız bile, ameliyatınızla ilgili %100 rahat hissetmeden önce yanıtlamanız gerekebilecek soruların bir listesi her zaman vardır. Kaliteli bir cerrah her zaman çok sabırlı, anlayışlı ve aklınıza gelebilecek tüm soruları yanıtlamaya istekli olacaktır.

Sorularınız ve endişeleriniz konusunda sizinle asla dalga geçmeyecek veya kendinizi aptal gibi hissettirmeyeceklerdir. Üst düzey bir cerrah, prosedür hakkında içinizin daha da rahat etmesi için size araçlar ve kaynaklar sağlayacaktır. Ayrıca, ameliyattan önce ihtiyacınız olan her şeyi gözden geçirebilmeniz için size yeterince zaman ayıracaklardır.

Ayrıca, ameliyat sonrası bakım hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri size sağlayacaklardır. Prosedürden sonra dışarı çıktığınızda, kaliteli bir cerrah, güvenli ve başarılı bir iyileşme için ihtiyaç duyduğunuz tüm araç ve bilgilerle ayrılmanızı sağlayacaktır.

7. Kaliteli Bir Cerrah Empatiktir

Sadece ameliyatı yapıp hayatına devam etmeyi umursayan bir cerrahla uğraşmak istemezsin. Bunun yerine, sizinle gerçekten ilgilenen ve durumunuzla empati kuran bir cerrah aramalısınız.

Empatik bir plastik cerrah:

  • Sizi ve genel refahınızı önemsediklerini açıkça belirtin!
  • İyi dinleyiciler ve iletişimciler olun sizi yargılamak değil!
  • Tüm süreci olabildiğince keyifli ve pürüzsüz hale getirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapın
  • Ayrıca, estetik cerrahi yaptırmak isteme nedenlerinizi anlayacaklar ve her zaman sizin çıkarınıza en uygun kararları vereceklerdir. Seçtiğiniz plastik cerrah, onların bakımı altında olduğunuz süre boyunca kendinizi tamamen rahat ve güvende hissetmeniz için sizi her zaman anladığınızı hissettirmelidir.

8. Kaliteli Bir Cerrah Dürüsttür

Kaliteli bir plastik cerrah nitelikleri, deneyimleri vb. konularda şeffaf olacaktır. Ayrıca, alacağınız ameliyat veya prosedürün tüm potansiyel risklerini ve yan etkilerini açıklayacaktır.

Kaliteli bir cerrah, hastalarının kendilerini mutsuz hissetmelerine yol açacak gerçekçi olmayan beklentiler belirlemekten her zaman kaçınmaya çalışarak açık sözlü olacaktır. Üst düzey bir plastik cerrah size her zaman duymak istediklerinizi söylemez ve bunda bir sorun yoktur! Görevleri, mümkün olan en iyi tıbbi bakımı ve sonuçları alabilmeniz için duymanız gerekenleri size söylemektir .

Mümkün olan en iyi bakımı almak için hekimlerinize karşı her zaman dürüst olmanız gerektiği gibi, doktorlarınızın da size karşı tamamen dürüst olma sorumluluğu vardır.

9. Kaliteli Bir Cerrah İyi Hasta Görüşlerine Sahiptir

En iyi plastik cerrahın sahip olacağı en büyük özelliklerden biri mutlu müşteri listesidir! Cerrahınız, prosedürünüzde veya ameliyatınızda harika bir iş çıkarmak için gerekenlere sahip olduğunu size kanıtlamak isteyecektir.

Bunu yapmanın, geçmiş müşterilerinin deneyimleri hakkında söylediklerini size göstermekten daha iyi bir yolu var mı?

Hasta referansları ve incelemeleri, bir cerrahtan ne bekleyeceğinizi öğrenmenin harika bir yoludur. Diğer insanların deneyimleri, sonuçları vb. hakkında size bilgi vereceklerdir. Cerrahın yalnızca parlak değerlendirmeleri varsa, büyük olasılıkla bu kılavuzda şimdiye kadar tartışılan tüm niteliklere sahiptir.

Kaliteli bir cerrah, hasta referanslarının yeni bir hastanın güvenini kazanmak için harika bir araç olduğunu bilir. Bu nedenle, bu bilgileri sizden veya halktan asla saklamaya çalışmazlar.

Ayrıca, harika bir cerrah , hastalar üzerinde yaptığı geçmiş çalışmaların öncesi ve sonrası fotoğraflarını da size gösterebilecektir . Bu şekilde, becerileri hakkında sözlerine güvenmek zorunda kalmayacaksınız—sonuçlarının kanıtını görebileceksiniz!

10. Kaliteli Bir Cerrah Yeni Beceriler ve Teknikler Araştırır ve Uygular

Tıp alanı sürekli değişiyor, gelişiyor ve gelişiyor. Bu nedenle, her zaman en yeni ve en yenilikçi tekniklerle güncel olan bir plastik cerrah bulmalısınız. Kendi alanlarındaki yeni teknolojileri, prosedürleri ve tedavileri bilmeli ve anlamalıdırlar.

Sonuçta, tıptaki yenilikler prosedürleri daha doğru ve verimli hale getiriyor. Ameliyatta daha iyi sonuçlardan daha az yara izine, en son teknikleri bilen bir cerrahla çalışmak size daha iyi sonuçlar verebilir.

Bu nedenle, piyasadaki en iyi plastik cerrahlar, size mümkün olan en iyi bakımı ve sonuçları sağlamak için her zaman en son tıbbi bulgularla güncel olmaya çalışır.

Büyük plastik cerrahlar, yaptıkları işte daha iyi olmak için her zaman yeni beceriler öğrenmeye istekli olacaklardır. Ayrıca, bakımınıza katılan herkesin size ve diğer hastalara mümkün olan en iyi deneyimi sunabilmesi için ekiplerini eğitmeye istekli olmalıdırlar.

11. Kaliteli Bir Cerrah Güven Oluşturur

Ameliyat olmak çok hassas bir durumdur. Bu nedenle, bunu yapan kişiye tamamen güvenebilmelisiniz. Üst düzey bir plastik cerrah, güven oluşturmak ve prosedürle ilgili endişelerinizi azaltmak için her zaman yukarıda ve öteye gidecektir.

Her zaman size güven verecekler, duygularınızı ve endişelerinizi onaylayacaklar ve sizi iyi bilgilendirecekler. Ayrıca sorular sormaya teşvik edecekler, tüm jargon ve terminolojiyi açıklayacaklar ve işlemle ilgili stres hissetmenize neden olabilecek davranış ve dillerden kaçınacaklar.

Son olarak, kaliteli bir plastik cerrah sizi asla yargılanmış hissettirmez. Ofislerinden istediğiniz sonuçlarla ayrılmanızı sağlamak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır.

Tüm Bu Niteliklere Sahip Bir Plastik Cerrah Bulun
Plastik cerrahi yaptırmak çok yaygın olsa da, prosedürünüzü gerçekleştirecek doğru plastik cerrahı bulmak en iyi genel deneyimi elde etmenin anahtarıdır.

Harika bir plastik cerrah her zaman sizin çıkarlarınızı yürekten düşünür. Ayrıca profesyonel, empatik, dürüst olacaklar ve tıp uygulamak için gerekli belgelere sahip olacaklar. Sorular sorduğunuz ve endişeleriniz olduğu için sizi asla aptal hissettirmeyecekler ve mümkün olan en iyi sonuçları ve deneyimi elde etmenizi sağlamak için her zaman yukarıda ve öteye gidecekler.

Sizler de alanında uzman plastik cerrahları bulmak ve hızlı bir şekilde randevu oluşturmak için tıklarandevu ile mükemmel sonuca bir tık kadar uzaklıktasınız!

Bir cevap yazın