Blog

Lazer Epilasyon Öncesinde Bilinmesi Gerekenler!

Lazer Epilasyon Öncesinde Bilinmesi Gerekenler!

Sonunda buna karar verdiniz, Sonsuza kadar yumuşak ve pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız. İlk hizmeti ayırtmadan önce, ilk lazer epilasyon tedavinizden önce bilmeniz gereken birkaç şey var . İşte önceden nasıl hazırlanacağınıza dair özet.

1-Lazer epilasyon için nasıl hazırlanılır?

Lazer epilasyon, kıl köklerini yok etmek ve size ipeksi bir cilt bırakmak için kozmetik bir lazerden yayılan ışık atımlarını kullanır. Ve bu mutlaka hızlı bir Kendin Yap prosedürü olmadığından, sizi kliniğe yapacağınız ziyarete hazırlamak için bazı yönergeleri izlemeyi bekleyebilirsiniz. İşte lazer epilasyon için hazırlanma hakkında bilmeniz gerekenler .

kişisel bakım

2-Güneşten Uzak Durulmalı!

Lazer epilasyon seansınızdan iki hafta öncesine kadar güneşe maruz kalmaktan kaçınmak isteyeceksiniz; buna hem şezlonglarla hem de bronzlaştırıcılarla kapalı alanda bronzlaşma da dahildir. Güneşe veya bronzlaştırıcılara maruz kalmak, lazer seansınız sırasında ağrıya, kabarmaya ve cilt renginin solmasına neden olabilecek yanık geliştirme riskine neden olabilir.

Çoğu lazer teknisyeni güneş yanığı olan bir müşteriyi tedavi etmez; bu nedenle seansınızı daha sonraki bir tarihe ertelemek istemiyorsanız, güneş kremi kullanmak veya randevunuzdan önce içeride kalmak en iyisidir.

3-Ağda, Yolma ve Elektrolizden Kaçının

Şu anda ağda, yolma veya elektroliz gibi tüylerin kökünü hedefleyen herhangi bir tüy alma yöntemi kullanıyorsanız, şimdilik bunları bırakmak isteyeceksiniz. Hizmetiniz sırasında lazerin kıl köküne ulaşabilmesi önemlidir.

Bu nedenle, dört ila altı hafta önce, kökleri sağlam bırakmayacak ve saç büyüme döngüsünü etkileyebilecek her türlü yöntemden uzak durun.

kişisel bakım

4-Lazer Epilasyon Randevusu Öncesi Tıraş Olmak

Diğer tüy alma yöntemleri işe yarasa da – tıraş olmak sorun değil, aslında bunu 24 ila 48 saat önce yapmak çok önemlidir. Tıraş olmak kıl kökünü etkilemediğinden, randevunuzdan önce vücudunuzu pürüzsüz tutmak için yine de tıraş olabilirsiniz.

Tıraştan sonra derinin altındaki tüyleri göremeseniz de, lazer yine de tüyleri hedef alabilir. Ancak, zaman çerçevesi içinde bağlı kaldığınızdan emin olun. Tedavinizin olduğu gün tıraş olmayın! Bu tehlikeli olabilir ve cildinize zarar verebilir.

5-İlaçlarını Kontrol Et

Bazı ilaçlar lazer epilasyon tedavinizin sonuçlarını etkileyebilir, bu nedenle kapsamlı bir kontrol yapmanız önemlidir. Almakta olduğunuz ilaçlar hakkında doktorunuzla veya lazer teknisyeninizle konuştuğunuzdan emin olun, çünkü bazı türler tedavinin daha az etkili olmasına neden olabilir ve diğerleri sizi ciltte kabarma veya yanmaya daha yatkın hale getirebilir.

kişisel bakım

6-Bölgeyi Temizleyin!

Randevunuzun olduğu gün, tedavi bölgesini uygun bir şekilde yıkayın. Seanstan önce cildi temizlemek, losyon, koku, krem, deodorant, makyaj veya diğer topikal ürünlerden arınmış temiz bir tuval sağlar.

7-Lazer Epilasyon Acıtır Mı?

İlk tedavinizi almak, özellikle çoğu insanın aklında “ lazer epilasyon ağrılı mı? ” Gerçek şu ki, herkesin farklı bir acı eşiği vardır, bu nedenle bir kişiye acı veren bir şey sizi sadece hafifçe irkiltebilir.
Farklı lazer epilasyon türleri de vardır ve bazı lazerler belirgin şekilde daha fazla rahatsızlığa neden olur. Sonuç olarak, bu prosedür katlanılabilir – çünkü öyle olmasaydı çoğumuz bunu yapmazdık!
Bu nedenle, sırasında nasıl hissedeceğinize odaklanmak yerine, vücudunuzun daha sonra ne kadar pürüzsüz hissedeceğine odaklanın.

8-Lazer Epilasyon ve Dövmeler

Lazer epilasyon yaptırmak istediğiniz bölgede dövmeniz mi var? Öyleyse, prosedürde kullanılan lazerler de mürekkebinizi çıkarabileceği veya dağıtabileceği için iki kez düşünmek isteyebilirsiniz. Cihaz, resminizin mi yoksa saçınızın mı olduğunu ayırt edemez. Bu sizi solmuş veya kırık sanat eserleriyle bırakabilir.

Son Gönderiler

Bir yanıt yazın